Dbaj o stan techniczny maszyny

Każda zadbana rzecz odwdzięczy się bezawaryjnym działaniem przez długi czas. Motocykl nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Wielu z nas zna egzemplarze, jeżdżące po polskich drogach od dekad. I zazwyczaj ich stan techniczny jest lepszy od kilkulatków, mogących pochwalić się stosunkowo niskim przebiegiem. Żywotność jednośladu jest uzależniona od właściwej pielęgnacji, na którą składa się kilka czynników.

Układ hamulcowy

Części motocyklowe tworzące układ hamulcowy mają kluczowe znaczenie w kontekście długości drogi hamowania. Jeśli tarcze, klocki, przewody, ale też dźwignie czy płyn są odpowiedniej jakości i nie są zbyt wyeksploatowane, to możemy mieć pewność, że nie zawiodą w nas w każdej sytuacji.

Silnik

Jednostka napędowa to serce maszyny. Składa się z dziesiątek mniejszych i większych komponentów, dlatego doglądanie wszystkich nie jest łatwym zadaniem. Jednak motocykliści doskonale wiedzą, co znaczy zamiłowanie do posiadanego sprzętu. Wielogodzinne dłubanie przy pojeździe nie jest niczym dziwnym w przypadku fanów dwóch kółek. W konserwacji newralgicznych elementów pomogą akcesoria motocyklowe renomowanych producentów.

Sklep motocyklowy Motobros to idealne miejsce do zakupu różnego rodzaju części i akcesoriów. Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą internetową.